Kā uzveikt nogurumu?

Ja vien iespējams – nesteidzieties! Steiga pasliktina pašsajūtu, rada stresu, nogurdina, kā arī kaitē skaistumam. Ilgstoša atrašanās stresa stāvoklī var izraisīt kuņģa čūlu vai gastrītu. Nav ieteicams arī strīdēties un uztraukties par niekiem. Negatīvas domas un izjūtas ir labas veselības kaitnieki.

Smejieties un smaidiet, cik iespējams bieži! Tā būs vieglāk tikt galā ar jebkurām nepatikšanām, uzlabosies veselības stāvoklis, atslābināsies muskuļi, arī miegs būs ciešāks. Smiekli padara cilvēku pievilcīgāku un paildzina mūžu. Psihologi apgalvo, ka smaidīgi cilvēki vieglāk iekaro citu simpātijas, biežāk gūst panākumus, turklāt ir možāki un necieš no “mūžīgā” noguruma.

Lai izvairītos no noguruma, ir svarīgi, kā cilvēks ģērbjas. Nenāks par ļaunu atcerēties veco patiesību, cik svarīgs ir ērts apģērbs un apavi. Īpaši jāpasaudzē kājas, kā arī jāvairās no ilgstošas stāvēšanas, jo tā ir kaitīga ne vien kājām, bet arī nervu sistēmai. Liela nozīme ir apģērba krāsai. Zinātnieki secinājuši, ka vairāk enerģijas uzņem tie cilvēki, kuri valkā dzeltenas krāsas drēbes.

Neatsveramas ir rūpes par ādu, tās tīrību. Mazgājieties katru rītu vēsā ūdenī, lai iegūtu kaut nelielu rūdījumu. Ejiet dušā katru dienu! Uz ķermeņa plūstošs ūdens lieliski palīdz tikt galā ar sliktām emocijām un “aizdzīt” nogurumu. Ādai “patiks” arī saules peldes, taču ar tām gan uzmanieties! Nekādā gadījumā ilgstoši neuzturieties tiešos saules staros, jo tas var izraisīt ādas vēzi. Jāpiebilst, ka pavasarī saule ir īpaši spoža, tādēļ pārdrošība pirmajās sauļošanās reizēs ir bīstama.