Populārākie mīti par tauku atsūkšanu

paciente pirms tauku atsūkšanas

Daudzi cilvēki mūsdienās nolemj vērsties pēl palīdzības pie plastiskiem ķirurgiem. Iemesli ir dažādi – kāds vēlas izskatīties jaunāks, kāds vēlas palielināt krūtis, bet kāds interesējas par tauku atsūkšanu. Tauku atsūkšana ir mūsdienīga procedūra, kas šobrīd ir ļoti populāra visā pasaulē. Daudzas slavenības neslēpj faktu, ka savu ideālo ķermeni ir ieguvušas ar liposakcijas palīdzību. Procedūra ir diezgan vienkārša, taču sabiedrībā sakarā ar to valda daudz mītu. Par tiem arī šoreiz parunāsim.

1. Tauku atsūkšana ir īslaicīgs risinājums 

Daudzi cilvēki uzskata, ka pēc liposakcijas rezultāts saglabāsies ļoti īsu laiku, un uzreiz pēc operācijas tauki var “atgriezties”. Tā nav! Parasti rezultāts pēc tauku atsūkšanas saglabājas visa mūža garumā, jo no operācijas vietas pavisam tiek likvidētas tauku šūnas. Īsāk sakot – taukiem vairs nav, kur veidoties.

2. Loposakcija bojā ādas izskatu

Cilvēki mēdz domāt, ka pēc liposakcijas āda neatgriezeniski maina savu izskatu. Tiek uzskatīts, ka uz ādas paliks pēcoperācijas rētas. Taču nevajag aizmirst, ka mūsdienu medicīna ir ļoti advancēta, un plastiskie ķirurgi šodien operē tik labi, ka rētas ir praktiski nemanāmas. Kā arī pēc operācijas ir iespējams veikt liekas ādas nogriešanu gadījumā, ja likvidēto tauku apjoms bija pārāk liels.

3. Operāciju veic tikai sievietēm 

Tā arī nav taisnība. Operācija ir populāra gan sievietēm, gan vīriešiem. Vienīgā atšķirība ir problemātiskās zonas. Sievietēm tie parasti ir gurni vai kājas, taču vīriešiem – vēders.

4. Operāciju var veikt jebkuram 

Eksistē gadījumi, kad šāda veida operāciju veikt ir riskanti. Piemēram, pārāk liels liekais svars. Cilvēkiem, kuriem masas indekss ir virs 30 un ir raksturīga pārāk augsta aptaukošanās pakāpe, jebkura operācija var būt bīstama. Tieši tāpēc vairums ķirurgu izvērtēs, vai šajā konkrētajā gadījumā, to drīkst veikt.

5. Operācija aizstāj sportu 

Liposakcija ir tikai lielisks un efektīvs palīgs cīņā ar liekiem kilogramiem. Taču tā nekad neaizstās sportu un veselīgu uzturu. Nedrīkst aizmirst, ka pēc tauku atsūkšanas efekts ir kosmētisks. Taču veselīgs un aktīvs dzīvesveids ne tikai palīdzēs jums izskatīties lieliski, bet arī liks jums tā justies. Sportojot un ēdot pareizi, jūs rūpējaties par savu ķermeni!