Kad apsvērt sejas ādas nostiepšanu?

sieviete pēc veiksmīgas sejas ādas nostiepšanas

Laika gaitā mainās pilnīgi viss. Arī cilvēka ķermenī notiek neatgriezeniskas izmaiņas. Tas skar pilnīgi visas ķermeņa daļas un āda arī nav izņēmums. Ko darīt, kad uz sejas ādas ir parādījušās pirmās novecošanas pazīmes un kā saprast, ka jāsāk kaut ko darīt to mazināšanai?

Kuros gadījumos ir ieteicama sejas ādas nostiepšana?

Jaunas grumbiņas

Pirmās grumbas parasti sāk parādīties aptuveni 25 gadu vecumā un laika gaitā to daudzums tikai palielinās. Parasti ādas nostiepšanu ir ieteicams veikt gadījumos, kad parādās lielākas grumbas acu rajonā jeb tā saucamās “vārnu kājiņas”, grumbas mutes un deguna rajonā un pieres rievas.

Nokarājusies kakla āda

Laika gaitā āda nozaudē kolagēnu, elastānu un citas vielas, kas ir nepieciešamas, lai tā paliktu gluda un tvirta. Rezultātā no sejas ādas pazūd mitrums un tā sāk nokarāties. Āda ir “noslīdējusi” uz leju un izmainās sejas ovāls vai sejas vaibsti.

Kāds ir risinājums?

Nelielas sejas ādas izmaiņas ir iespējams koriģēt ar dažāda veida kosmētiskām injekcijām, piemēram, botulīna, kolagēna, hialuronskābes u.c. Taču nopietnākos gadījumos vienīgais efektīvais risinājums ir sejas ādas nostiepšana. Tā ir plastiskā operācija, kuras laikā ārsts-ķirurgs “nostiepj” sejas, kakla un zoda ādu jeb veic ādas liftingu, likvidē liekos zemādas taukaudus un piepaceļ noslīdējušas muskuļus. Operācijas rezultātā sejas vaibsti kļūst “jaunāki” un izlīdzinātas visas grumbas.

Ādas nostiepšana ir pavisam nesāpīga procedūra, jo tiek veikta vispārējā narkozē. Divas nedēļas pēc operācijas ir pēcoperācijas periods, kura laikā var būt novērojami nelieli asins izplūdumi vai tūska. Tāpat arī ir ieteicams ievērot standarta piesardzības pasākumus – neapmeklēt pirti vai saunu un atteikties no liekas fizikas slodzes.

Sejas un kakla ādas nostiepšana ir mūsdienīga un ļoti efektīva operācija, kuras rezultātā ir iespējams atjaunot ādas tvirtumu un jaunekliskumu. Pēc operācijas jūs izskatīsieties tikpat jauns, cik jūs iekšēji jūtaties!