Sociālais dienests piedalīsies NVA pasākumā „Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti”

 

No 2017. gada 30. oktobra līdz 10. novembrim Eiropas Darba devēju dienas ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīko akciju „Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti”, lai darba ņēmēji ar invaliditāti klātienē varētu iepazīt darba vidi un darba procesu uzņēmumos un iestādēs. Šajā pasākuma piedalīsies arī Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Sociālais dienests” darbinieki un klienti.

Ar darba devējiem iepriekš saskaņotā laikā cilvēki ar invaliditāti kopā ar NVA pārstāvi Atvērto durvju dienā viesosies uzņēmumos un iestādēs, lai iepazītos ar to darbību un darba vidi. Uzņēmējiem tā būs iespēja ne vien apliecināt sevi kā sociāli atbildīgus darba devējus, bet arī, iespējams, atrast vajadzīgos darbiniekus. Dalībai akcijā ir pieteikušies 62 darba devēji, kuri 167 darba vietās darba meklētājiem ar invaliditāti piedāvās iepazīt 55 profesijas.

Daugavpilī personas ar invaliditāti varēs iepazīties ar lietveža, palīgstrādnieka, fizioterapeita, masiera, asistenta personām ar invaliditāti, aprūpētāja, datu ievades operatora, autoatslēdznieka profesijām. Kā darba devēji, pasākumā „Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti” piedalās Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils pilsētas komiteja, Daugavpils pilsētas invalīdu biedrība, pašnodarbināta persona Jurijs Vasiļjevs, SIA KATOMS  u.c.

Jaunās NVA iniciatīvas mērķis ir sekmēt bezdarbnieku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, mazinot stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām.

Informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Sociālais dienests” sabiedrisko attiecību un e-pakalpojumu speciālists Marina Gorkina.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas: 02.11.2017 12:22