Konference par darba tirgus pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.

  

Sociālo pakalpojumu  nodaļas Sociālo pakalpojumu  organizēšanas un sociālā darba personām ar invaliditāti un veciem ļaudīm sektora vecāka sociālā darbiniece L.Krasņikova, Dienas centra “Saskarsme” vadītāja  L.Gadzāne   apmeklēja  Latvijas Republikas tiesībsarga sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” 29. novembrī rīkoto konferenci par darba tirgus pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Konferences ietvaros cilvēki dalījās savos pieredzes stāstos par nodarbinātības iespējām Latvijā, valsts nodarbinātības politikas veidotāji un īstenotāji informēja par esošo un plānoto šajā jomā, kā arī tika prezentētas praktiskas vadlīnijas darba devējiem par darba vides pielāgošanu.

Tiesībsargs informēja ,ka veicis aptauju darba devēju vidū un prezentēja rezultātus. Rezultāti parādījuši ,ka divas trešdaļas darba devēju uzskata, ka cilvēki ar invaliditāti ir tādi paši darbinieki kā citi. Konferencē klātiene bija iespēja tikties un uzklausīt veiksmes stāstu īstenotājus, kuri ar savu piemēru pierāda, ka nekad nav jāpadodas.

Izskanēja priekšlikumi par pārdomātu kvotu sadales ieviešanu  darba devējiem, kas būtu liels atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti, lai  vieglāk iekļautos darba tirgū.

Tika prezentētas vadlīnijas darba devējiem ,kuru izstrāde aktīvi piedalījās nevalstiskās organizācijas.

Tiesībsargs uzsvēra: “Ikvienam ir tiesības uz pilnvērtīgu dzīvi sabiedrībā un nodarbinātību atbilstoši kompetencēm”.

   Konferences dalībniekiem bija iespēja būt jauniešu ar īpašām vajadzībām lieliskas foto izstādes “Sajūtas man līdzās" atklāšanas brīdī.

Darbu autori ir fonda "Nāc līdzās!" ilggadējo fonda dalībnieku – jauniešu ar īpašām vajadzībām fotogrāfijas. Šajā izstādē viņiem  pievienojušies arī nedzirdīgie jaunieši no Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem. Fotogrāfijas atspoguļo visdažādākos mirkļus, kurus 10 jaunie fotogrāfi centušies iemūžināt.

Dienas centra “Saskarsme” vadītāja  L.Gadzāne   

Pēdējās izmaiņas veiktas: 07.12.2017 12:35