Dienas centra “Saskarsme” aktivitātes decembrī

Kā vienmēr, Dienas centra “Saskarsme” aktīvisti piedalijās virknē pasakumu sociālas rehabilitācijas programmu ietvaros.  

Dienas centra kolektīvs piedalījās Mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu un individuālo izpildītāju skatē

         02.12.Daugavpilī norisinājās mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu un individuālo izpildītāju skate dalībai Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica - 2018” un XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos nākamā gada vasarā. Skatē piedalījās  Dienas centra “Saskarsme” deju grupa “Sapnis” (vad.T.Lapkovska).     Iepazīstoties ar rezultātiem, izrādījās, ka deju kolektīvam līdz II pakāpes diplomam, kas garantētu ceļu uz Rīgu pietrūka vien nieka 0,4 punkti. Ņemot vērā, ka kolektīvs ir viena neliela  entuziāstu grupa un  kopā pa visām skatēm sagatavotās uzstāšanās programmas rādīja 108 mākslinieciskie kolektīvi un individuālie izpildītāji, pulcējot vairāk nekā 1500 dalībniekus un pārstāvot kuplu skaitu tautību – krievus, baltkrievus, ukraiņus, poļus, lietuviešus, lībiešus, vāciešus, tatārus, kazakus, bulgārus, moldovus un citus- tas ir ievērojams sasniegums.

Izzinoša, izglītojoša aktivitāte Dienas centrā “Saskarsme”

             Dienas centra saskarsme pulciņš “ Literatūra. Māksla. Cilvēks ”13.decembrī klientu uzmanībai piedāvāja izzinošu pasākumu “Pacifists ar dinamītu ”(pacifists-cilvēks ,kurš nosoda karu, agresiju), kurā klātesošie uzzināja daudz interesantu faktu par Alfrēdu Nobeļi , Nobeļa prēmiju, Nobeļa prēmijas laureātiem. Scenāriju veidoja ilggadējā pulciņa vadītāja L.Čukste, kura daudzus gadus Dienas centra apmeklētājiem sniedz iespēju apmeklēt un noskatīties izzinošus pasākumu.

Meistarklasē  tika saņemtas gan prasmes, gan prieks

          4.decembrī Dienas centra brīvprātīgā seniore E. Kartove nkova  ,Labdarības ietvaros, novadīja meistarklasi dekupāžas tehnikā Sociālajā  mājā dzīvojošajiem bērniem. Tika apgleznotas krūzītes.

           Meistarklasei materiālus atbalstīja biedrība “Latgaleite”, Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda  līdzfinansētā projekta „"Daugavpils -maza daļiņa Latvijas sirds" ietvaros.

NVO ‘”Padomes “Varavīksne”” sēde

           18.decembrī  NVO ‘”Padomes “Varavīksne”” sapulcējas uz sēdi, kurā valdes priekšsēdētaja A. Ovčarova  sniedza atskaiti par biedrības  lielākajām un nozīmīgākajām aktivitātēm 2017.gadā.Pie senioriem uz tikšanos bija ieradies pilsētas domes priekšsēdētājs R. Eigims, Sociālā dienesta vadītāja N. Jakubovska. Seniori uzzināja par pilsētā realizētajiem lielākajiem projektiem un tiem ,kurus sāks realizēt nākamgad. Sociālā dienesta vadītāja N. Jakubovska pastāstīja par  gaidāmajām izmaiņām Saistošajos  noteikumos, iedrošinot seniorus , ka nekādas negatīvas izmaiņas viņus neskars, tieši pretēji tiek domāts, kā vēl vairāk palīdzēt senioriem gan pakalpojumu, gan palīdzības jomā.

NVO ”Dzīves prieks” Ziemassvētku un Jaungada pasākums

      27.decembrī NVO ”Dzīves prieks” aktīvs noorganizēja saviem biedriem Ziemassvētku un Jaungada pasākumu. Jāuzsver, ka NVO ”Dzīves prieks” ir sabiedriska organizācija, kas apvieno bijušos sociālās jomas darbiniekus. Dienas centrs, nodrošinot iespēju realizēt  jebkuru pasākumu, dod iespēja pilsētas iedzīvotājiem, pavadīt saturīgi brīvo laiku, komunicēties ,satikties, apmainīties ar informāciju .

  Vakarēšana Dienas centrā “Saskarsme”

          28.12.Dienas centrā nesen izveidotā interesentu grupa, kurus apvienojusies  ar nosaukumu “ Draugu akadēmija”, Dienas centra apmeklētājiem sniedza ieskatu vecajās tradīcijās-Vakarēšanā. Aktivitātes laikā varēja izdzīvot kā agrāk vakarējuši vecticībnieki, kādas dziesmas dziedājuši garajos ziemas vakaros, tika stāstīts par viņu tradicionālajiem ēdieniem.

                         

        28.12.Dienas centra tika rīkota izstāde “Ar ko man saistās Daugavpils/Latvija”. Katrs tika aicināts pulkā ar kādu savu mīļu lietiņu, suvenīru un stāstu kāpēc šī lietiņa saistās tieši ar Daugavpili/Latviju. Izstādi rīkoja   biedrība “Latgaleite”, Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda  līdzfinansētā projekta „"Daugavpils -maza daļiņa Latvijas sirds" ietvaros. Nākošajā gadā Latvija iesoļo savā 100 –gadē. Sadarbībā ar biedrības “Latgaleite” aktivitātēm šogad tika īstenotas vairāki pasākumi, atbalstītas meistarklases ar materiāliem, lai izveidotu gan apsveikuma kartītes, gan suvenīrus, gan gleznas Latvijai ka dāvanu viņas simtgadē.

 


Pēdējās izmaiņas veiktas: 29.12.2017 10:29